Regionální Moravská Tour Mládeže

Novinky v turnajích RMTM 2024

V letošním roce se podařilo domluvit spolupráci při organizování turnajů s firmou UAX, která tak bude organizačně a hlavně cenami pokrývat naprostou většinu turnajů naší regionální túry.

Zároveň jsme rozdělili poslední kategorii hráčů s vyššími HCP na dvě - hráči s HCP 28,5-45,0 (18 jamek stableford) a hráči s HCP 45,1 - 54 (9 jamek stableford). Díky tomuto rozdělení však musí být každá z těchto kategorií ve vlastním turnaji, neboť hrají jiný počet jamek.

V této souvislosti rušíme také žebříčkovou kategorii pro vyšší HCP (D), která by měla být především startovací kategorií pro následný posun hráčů do vyšší HCP kategorie.

Dále jsme vyslyšeli některé prosby hráčů a vrátili jsme se k otevřené kategorii pro všechny hráče, kteří chtějí hrát z mistrovských odpališť (tam, kde jsou na hřišti k dispozici). Tato kategorie je otevřena pro všechny výkonnostní hráče  do věku 24 let včetně a započítává se pouze do Mládežnickéh žebříčku ČGF a nikoli do žebříčku regionální túry.

Výše uvedené změny nabízí větší spektrum možností výběru turnaje v rámci daného hracího dne, resp. turnaje. Je však nutné dbát na správné přihlášení do správného turnaje. Věnujte tedy, prosím, přihlašování do turnajů náležitou pozornost a v případě jakýchkoli potíží nás neváhejte kontaktovat.

Poslední, avšak významnou novinkou, je zavedení elektronické skorekarty ČGF (ESC), která bude poprvé představena a zavedena v rámci našeho prvního turnaje na Kaskádě ve dnech 12.-14.4.2024. Její nasazení plánujeme jak v třídenním WAGR turnaji, tak i v dvoudenním turnaji v hlavních kategoriích A, B, C a D (neuvažujeme o použítí pro turnaje na 9 jamek - vyšší HCP + benajmínci). Návod na použití elektronické skorekarty najdete již nyní v příloze obou turnajů - věnujte mu tedy náležitou pozornost. V případě, že se použití ESC v uvedených turnajích osvědčí, plánujeme rozšíření ESC na další turnaje naší regionální túry.